מה היא תוכנית עסקית?

תוכנית עסקית היא מסמך המכיל הגדרות של תכנון ויעדים עסקיים שנרקם עבור עסק חדש או קיים וזאת אל מול לוח זמנים משוערך. תכנית עסקית כוללת את תקציר מהות העסק שאותו נדע לספר לעצמנו או למשקיעים פוטנציאליים ובכך נדע אם אנחנו מבינים אותו לעומק ואם יש בנו תשוקה אליו ואין בו פערים או חסרים שצריך לבדוק.

ישנה טכניקה שניתן ללמוד ולרכוש על מנת לבנות תכנית עסקית באופן יסודי ומדויק. בסוף של כל התהליך בניית תוכנית עסקית צריכה להיות מתאימה לכל המטרות של היזמים והמנהלים שלהם היא שייכת.

בניית תכנית עסקית

בשביל מה צריך תכנית עסקית?

תוכנית עסקית היא חשובה מאוד והיא משמשת עבור מספר מטרות. היא חושפת ובוחנת את הכדאיות העסקית ואת המוטיבציה של הקמת העסק או המיזם ובודקת טרם הקמתו עד כמה הוא ריווחי וכלכלי. תוכנית עסקית מאפשרת להציג את הרעיון הכללי של העסק מול משקיעים פוטנציאליים ולמעניקי אשראי. היא עוזרת גם לצורכי עניינים פנימיים בעסק עצמו, כמו לדוגמא: לפיתוח שלו, לתכנון העסקי לניהול ולהיצמדות לכל השלבים שמצוינים בה.

תכנית עסקית היא שלב בתהליך ייעוץ לעסקים, כאשר ישנם שלבים מהותיים לכל אורכו של התהליך

תמצית מנהלים

זהו שלב ראשוני והכי חשוב בבשלב בניית תכנית עסקית. תמצית מנהלים כוללת תיאור קצר של העסק או המיזם, הסבר על שלבי האסטרטגיה העסקית ושל כל התכנית הכלכלית באופן פרטני ומוקפד.

תיאור העסק

תיאור הרעיון העסקי, הסבר על היתרונות שלו בשוק מול מתחרים, מה הן החזקות והחולשות, מה השירות שהעסק אמור לספק. חזונו וכל הגורמים שיעזרו להצלחה של העסק.

השוק והסביבה העסקית

תיאור של ענף שבו העסק מתמקצע מה הפוטנציאל הטמון של העסק, מה הצרכים של הלקוחות אליהם פונה העסק, מה עשוי לחסום את העסק לחדור לשוק הרחב, כיצד ניתן להגיע ללקוחות הפוטנציאליים, מהי רמת התחרות הקיימת מול העסק ותיאורה.

אסטרטגיה ותכנית השיווק

גיבוש אסטרטגיה עסקית והגדרת יעדים אסטרטגיים. תכנית שיווק מפורטת כוללת גם את דרכי ההפצה על מנת להגיע ללקוחות, לדוגמא: העסקת אנשי מכירות, שיווק ופרסום ON LINE ו-OFF LINE, תערוכות וכנסים, יחסי ציבור ועוד.

ייעוץ פיננסי וכלכלי

בניית תכנית עסקית עם יועץ עסקי שיווקי

חברת X2Y יועצים מספקת שירותי ייעוץ עסקי באופן מקצועי ויעיל. בניית תכנית עסקית וליווי עסקי מקצועי עם מיטב המומחים בתחום. פנו אלינו עוד היום וקבלו ייעוץ ראשוני ללא עלות!


X2Y ייעוץ עסקי | כל הזכויות שמורות יועץ עסקי להצלחת העסק