יועץ עסקי

אנו מלווים עסקים רבים ומתחומים שונים ומכירים את האתגרים בפניהם עומדים בעלי העסקים. לעיתים הפניות של בעלי העסקים אלינו נובעות כתוצאה ממשבר פיננסי או ממצב מתמשך שבו בעל העסק נדרש לשוב ולקחת הלוואות. לעיתים מכך שבעל העסק עסוק מהבוקר עד הערב בכיבוי שריפות ובפתרון בעיות – לקוחות, ספקים ועובדים שלא מבצעים את עבודתם כפי שצריך ולעיתים מהצורך לשמוע את דעתו של גורם נוסף, חיצוני לעסק שיכול בעזרת ניסיונו לסייע לבעל העסק לפתח את העסק ולהוביל אותו למקומות הרבה יותר טובים.

אנו מייעצים ומלווים עסקים בשיטת x2y, שיטה מקצועית שהוכיחה את עצמה בעסקים ובארגונים רבים. במסגרת השיטה אנו מאבחנים את העסק ובודקים את התנהלותו בכל אחד מהתחומים החשובים להצלחתו (מכירות, שיווק, ניהול עובדים ועוד'), בונים תכנית עבודה לשיפור כל אחד מהנושאים הנ"ל ומלווים את העסק ליישום ושיפור ההתנהלות העסקית.

חלק מבעלי העסקים הקיימים במדינת ישראל לא עבדו בחברות גדולות או בארגונים מסודרים. רובם בעלי מקצוע בתחומים שונים: מפיקי אירועים, אדריכלים, דפסים ועוד וכשהקימו את העסק שלהם הם הסתדרו עם עובד אחד או שניים ולרוב בהקיפי מכירות נמוכים. עם השנים כאשר העסק שלהם גדל, גדלה המורכבות שלו והיכולת שלהם לנהל.

אנו בחברת x2y יודעים להתחבר לעסקים בדיוק בנקודה שבה הם צריכים ניהול מקצועי או שבה הם רוצים להתנהל טוב יותר ולהשיג תוצאות עסקיות טובות יותר המתבטאות בהגדלת הרווחיות, שיפור השירות אל מול הלקוחות, טיוב המוצר, שיפור מערך המכירות, והגדלת תפוקת העובדים.

אנחנו מייעצים לחברות ולעסקים בתחומים הבאים:

 • ניהול נכון של העסק
 • שיווק ומכירות
 • התנהלות פיננסית
 • ניהול מיטבי של עובדים והנעתם

יועץ עסקי יעשה שינוי משמעותי גם בעסק שלך !

 

יש לך עסק טוב סביר להניח. עם מוניטין לקוחות, ספקים, עובדים מסורים. העסק בסה"כ בסדר אבל אתה מרגיש שהוא יכול לעשות יותר, להתנהל טוב יותר, להרוויח יותר. אתה מרגיש שחלק מהדברים מתנהלים בצורה בינונית. העובדים אולי לא מתאמצים מספיק הפרסום לא מספיק אפקטיבי והכי חשוב – אתה עובד קשה ולא מרוויח מספיק כסף.

מהו ייעוץ עסקי ומיהו היועץ העסקי?

ייעוץ עסקי מיועד לעסקים מכל המגזרים, בכל היקפי הפעילות ובשלבים שונים של חייהם. כך לדוגמא, הייעוץ מיועד ליזמים המעוניין להקים עסק חדש, לעסקים קיימים בהם ישנה תחושה של אי מיצוי פוטנציאל, לעסקים החווים תקופה של האטה ואף משבר, לעסקים המעוניינים לבצע מהלכים משמעותיים כמו התרחבות, יציאה עם מוצר חדש ועוד. מעבר לכך, הייעוץ העסקי מיועד ומומלץ לכל בעל עסק המעוניין לשפר את הביצועים, בין אם התייעלות והפחתת הוצאות, בין אם העלאת מחירים ומקסום רווחים, שיפור המיתוג ומער המכירות, ועוד. הדמות המרכזית המלווה את בעלי העסקים בתהליכים אלו הוא כמובן היועץ העסקי.

מה תפקידו של היועץ העסקי?

ייעוץ עסקי הוא תהליך שנועד, בשורה התחתונה, להביא להגדלת רווחיות העסק ולא פעם גם להגדלת המחזור שלו. יעדים אלו עשויים להיות מושגים על ידי מגוון רחב של פעולות, המבוססות על סקירת עומק של הנעשה בעסק והפרמטרים השונים שלו, החל בפן הפיננסי, דרך ההתנהלות השוטפת, היבטים של שיווק ומכירות ועוד. את התהליך מוביל ומלווה יועץ עסקי בעל השכלה וניסיון רלוונטיים, העובד באופן קרוב ומשותף עם בעל העסק ומסייע בהצבת היעדים והמטרות ובקביעת הדרכים להגעה אליהם.

ביתר פירוט, תפקידו יועץ עסקי הוא להכיר את עסק היטב על כלל היבטיו, ומטבע הדברים גם את בעל העסק על שאיפותיו והתנהלותו השוטפת. לשם כך, התהליך עם יועצים עסקיים מתחיל בשיחת טלפון ראשונית על מנת שיוכלו להבין האם שירותיהם מתאימים לבעל העסק הספציפי. במידה שכן, ממשיכים לפגישת היכרות שמטרתה להכיר את בעל העסק ואת הארגון עצמו יותר לעומק, ולהבין מה יש לעשות וכיצד ייעוץ עסקי יכול לסייע. בפגישה זו כבר מבוצע אבחון ראשוני ומתקבלת תמונת מצב בסיסית של הנעשה בעסק.

לאחר מכן מבוצעת כאמור סקירת עומק היורדת אל פרטי הפרטים של העסק: הדוחות של רואה החשבון, מצבת כוח האדם בעסק, המשרות והמשכורות, טיב המיתוג של העסק, פעילות מערך המכירות, המוצרים והשירותים השונים ומידת רווחיותם, התמחור, עלויות הייצור והתפעול, עבודה מול ספקים, השוק בכללותו והמתחרים, ועוד. על פי הנתונים הנאספים בבדיקת העומק מתקבל תמונה רחבה, אובייקטיבית ומקצועית המוצגת לבעל העסק ולא פעם מאירה נקודות חדשות עבורו. לאחר מכן הנתונים גם משמשים לתכנון עסקי במסגרתו מציעים יועצים עסקיים תוכנית פעולה מפורטת עם יעדים מדידים, כיווני התפתחות עתידיים, תכנון אסטרטגי לטווח ארוך, וכמובן הפעולות הנדרשות לעמידה ביעדים. לבסוף, יועץ עסקי מלווה את הלקוח לאורך זמן עם ההוצאה לפועל של התכנון, על מנת להבטיח התנהלות נכונה ולבחון האם ישנם פערים בין התכנון למתרחש בפועל, ובמידת הצורך לבצע שינויים.

מה היתרונות של התייעצות עם יועץ עסקי?

בעל עסק או חברה עשוי להיות מיומן ומוכשר מאוד בתחום הפעילות הספציפי, אך לא לכולם יש כישורים מצוינים בכל היבטי הניהול של עסקים – בין אם שיווק ומכירות, טיפול בפן הפיננסי, הנעת עובדים, קביעת יעדים, התנהלות יעילה וחסכונית ועוד. יתר על כן, במקרים רבים בעל העסק עמוס מאוד עם מטלות היומיום השוטפות ולכן אינו מצליח להגיע לכלל הפוגה המאפשרת התבוננות-על, או לחילופין ירידה לפרטי הפרטים והבנת משמעותם האמיתית. כך, העסק מתנהל לאורך תקופות ארוכה על "טייס אוטומטי", מבלי להבין את התמונה המלאה ומבלי להבחין היכן ניתן להשתפר.

במקרים כאלו, התייעצות עם יועץ עסקי יכולה לתת בדיוק את הבחינה והפרספקטיבה שכה נדרשת, ואת תכנון ויישום הצעדים הנדרשים באופן מסודר, מאורגן ומקצועי. כמובן שהתייעצות עם יועצים עסקיים יכולה להועיל רבות לעסקים המצויים בבעיה תזרימית, בפעילות הפסדית, במשבר של ממש, או בכל מצב פיננסי בעייתי אחר. ניסיונו הרב והשכלתו של היועץ העסקי עומדים לרשות הלקוח ועשויים בהחלט להביא לתובנות והמלצות שערכן רב, לייצוב העסק ובסופו של דבר לשיפור הרווחיות.

אילו כישורים יש ליועץ עסקי מומלץ?

יועץ עסקי מומלץ הוא אדם שמשולבים בו מספר כישורים חשובים. ראשית, מדובר באדם בעל ניסיון רב בייעוץ עסקי, אשר ליווה בעבר לא מעט עסקים בשלבים שונים של חייהם. במידה וכבר יצא לו ללוות עסק מתחום הפעילות הספציפי של הלקוח – זהו יתרון גדול. שנית, יועץ עסקי מומלץ הוא אדם בעל בשלות ובגרות הנובעים מניסיון חיים אישי, בין ניסיון זה נרכש דרך הליווי, דרך הקמת וניהול עסקים בעצמו, בין אם בתפקידים שמילא בעבר, ובכלל בנפתולי החיים. אכן, מתן ייעוץ עסקי הינו תפקיד הכרוך באחריות רבה וצריך בגרות ובשלות על מנת לעשות זאת. מעבר לכך, על היועץ להיות בעל כישורים בינאישיים טובים על מנת שיוכל לעבוד בגובה העיניים מול הלקוח, ולעבוד איתו לאורך זמן במשותף תוך יצירת אמון והערכה הדדית. ולבסוף, ישנה חשיבות להשכלתו של יועץ עסקי, בין אם בתחום השיווק, הפיננסים וכן הלאה.

איזו הכשרה נדרשת ליועצים עסקיים על מנת לייעץ לחברות?

נכון להיום, תחום הייעוץ העסקי עדיין לא הוסדר בחוק ולכן אין הכשרה שהינה בגדר חובה. יחד עם זאת, כפי שנאמר לעיל חשוב מאוד שהיועץ העסקי יחזיק בתואר אקדמי בתחומים הקשורים להתנהגות ארגונית, כלכלה, תעשייה וניהול, מנהל עסקים, חשבונאות וכיוצא בזאת. יש לציין כי קיימים ניסיונות להגדיר ולעגן בחוק את מקצוע הייעוץ העסקי בארץ, כאשר בהצעת החוק שהוגשה מפורטים תנאים כגון תואר אקדמי בתחומים האמורים לעיל, ולפחות שלוש שנים ניסיון בניהול עסק ו/או במתן ייעוץ עסקי. אולם מעבר לתואר האקדמי, ולאור מצב העניינים הקיים נכון להיום, כל יועץ עסקי עשוי להביא עימו השכלה המגיעה ממוסדות, מקורסים ומגוון השתלמויות, המחזקים את מומחיותו בתחומים ספציפיים של הייעוץ.

איך בוחרים יועץ עסקי לעסק?

על מנת לבחור נכון מבין יועצים עסקיים, ניתן לפנות תחילה לקולגות ומכרים שעבדו עם יועץ עסקי והיו מרוצים משירותיו. שאלו אותם על התהליך שעברו מול היועץ, מהו היו הבעיות שעימן התמודדו, כיצד היועץ סייע, עד כמה היה מגויס לתהליך והאם הם שבעי רצון מהתוצאות. ואם אין לכם המלצות מאנשים שאתם סומכים על דעתם, היכנסו לאתרים של יועצים עסקיים ברשת ו/או קראו פרסומים שלהם ברשתות החברתיות. לאחר מכן, בררו האם יועץ עסקי מסוים שהתרשמתם ממנו לטובה באמת מתאים לעסק שלכם.

איך יודעים שהיועץ העסקי מתאים לעסק שלך?

ההתאמה היא בראש ובראשונה פועל יוצא של המומחיות והניסיון. כלומר, יש לבחון את הוותק של היועץ ואת ניסיונו בייעוץ לעסקים מתחום הפעילות הספציפי או מתחום דומה, וכן האם עבד עם בעלי עסקים שהתמודדו עם מצבים דומים לשלכם. שנית, אם ישנן נקודות ספציפיות שאתם יודעים שטעונות שיפור (למשל שיווק ומכירות) בחנו האם היועץ מחזיק בהשכלה וביכולות הנדרשות לייעץ בנקודות אלו. מעבר לכך, ישנה חשיבות גדולה לתחושת הביטחון, האמון והנכונות שמשדר היועץ העסקי, אז שימו לב האם אתם חשים שתוכלו ותרצו לעבוד עם אדם זה.

איך יועץ עסקי מומלץ בונה אסטרטגיית צמיחה לעסק?

בניית אסטרטגיית צמיחה לעסק עומדת במידה רבה בלב ליבו של תהליך הייעוץ העסקי. כאמור, היא מבוססת על היכרות מעמיקה של היועץ העסקי עם הארגון ועם הנעשה בשוק ובענף נכון להיום, וכמובן משתנה ממקרה למקרה בהתאם לניתוח שבוצע, ליעדים והמטרות. על תהליך זה תוכלו לקרוא ביתר פירוט במאמרים נוספים באתר.

איך יועצים עסקיים מקצועיים יכולים לסייע לעסק שנפגע ממשבר קורונה?

יועץ עסקי מומלץ בהחלט עשוי לסייע לעסק שנפגע ממשבר הקורונה. ראשית, ניסיונו של היועץ בעבודה עם עסקים שחוו משברים יכול להביא לתובנות, המלצות, זיהוי הזדמנויות, שימור ואף הרחבת מעגל הלקוחות פעולות נכונות כעת מבחינה שיווקית ופיננסית ועוד. שנית, היועץ יכול ללוות את בעל העסק בפנייה אל הקרן להלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה במסלול קורונה. בנוסף, היועץ יכול לסייע רבות בעבודה מול הבנקים, בהתמרת פעילות לכיוון של מכירות און ליין, בהחלטות מושכלות לגבי פיטורי עובדים או הוצאתם לחל"ת, ועוד בשורה ארוכה של פרמטרים.

X2y נותנת לעסק שלך ייעוץ עסקי במגוון נושאים:

 • איפה הכסף? העסק שלך עובד, מגלגל מחזורים – ועדיין לא מרוויח מספיק.
 • שיווק – הגדלת היתרונות שלך בסביבה תחרותית.
 • מחזורי מכירות נמוכים.
 • גיוס לקוחות חדשים.
 • פיתוח עסקי – הרחבת תחומי פעילות, כניסה לשווקים חדשים, סל מוצרים.
 • עובדים – דרכים להגברת המוטיבציה וחיבור מחדש של העובדים לארגון, גיוס עובדים חדשים.

מניסיוננו העשיר ב- x2y רוב העסקים הם בעלי פוטנציאל גבוה יותר, מאשר הם באים לידי ביטוי בהתנהלות היום-יומית. ולראיה, מחקרים מוכיחים ש-80% מהעסקים מרוויחים רק 60% מהרווח הפוטנציאלי, בגלל התנהלות עיסקית לא נכונה.

ייעוץ עסקי ב- x2y יכול להוביל אותך להתנהלות הנכונה עבור העסק שלך!

ייעוץ עסקי מבוסס תוצאות

איך חברת X2Y יעוץ עסקי תגרום לעסק שלך לצמוח?

ביכולתך ליעל את ההתנהלות הכללית, להגדיל מחזורי פעילות, לצאת מאזור הנוחות, להעצים את העובדים ולהגדיל את הרווחיות של העסק שלך, אנו מספקים עזרה וייעוץ לחברות מרוצות בישראל במגוון תחומי עיסוק.
תהליך ייעוץ עסקי כולל:

 • מחקר על תחום העסק
 • ניתוח מתחרים
 • אבחון עסקי
 • הצבת יעדים
 • מדידת היעדים
 • ניתוח פוטנציאל להצלחת העסק
 • הכנת תוכנית עסקית מפורטת ומדוייקת

כל תהליך ייעוץ לעסקים מתבצע בשקיפות מלאה עם למעלה מ-15 שנות ניסיון בתחום הייעוץ לעסקים ועם הצלחות רבות בתחומים עיסוק שונים. אנו נדאג להתנהלות עסקית נכונה לשיפור התוצאות העסקיות והגדלת נתח הרווחים!

למי כדאי להשתמש בשירות ייעוץ לעסקים?

אנו נחשפים להתנהלות מגוונת בארגונים שונים. אנו רואים התנהלות חיובית בעסקים מצליחים והתנהלות הלוקה בחסר בעסקים שאינם מתנהלים נכון. יועץ עסקי מטעמינו אינו מעניק פתרונות קסם, אלא מבצע שילוב של שיטה, מדע והבנה פרקטית, כיצד יש לנהל חברה רווחית, כיצד ניתן למנף הצלחה בעסק.

בעלי חברות ועסקים המרגישים כי ניתן לנהל את הארגון ביעילות רבה יותר, מתוך מקצועיות וחשיבה לטווח רחוק, לאלו הנמצאים בצומת דרכים ובתהליכי קבלת החלטות בעלות השפעה עתידית על הארגון ולכל אלו המבקשים שינוי ומעבר חכם ממצב נוכחי למצב עתידי טוב יותר, זה בדיוק הזמן שלכם לפנות ולקבל ייעוץ ראשוני ללא עלות או התחייבות, זה הזמן לקדם את העסק ולהתחיל לראות רווחים, אל תוותרו על החלום שלשמו פתחתם את העסק – יועץ עסקי אובייקטיבי יגיע עד אליכם ויסייע לכם להגיע להצלחה עסקית, להגדלת הרווחים ולצמצום ההוצאות.

ייעוץ עסקי

יועץ עסקי מעניק לך את החכה ולא את הדגים

יועץ עסקי אינו מעניק פתרונות קסם. אנחנו מציעים לכם שילוב של שיטה בדוקה ומוכחת, מדע מדוייק והבנה פרקטית בעולם העסקים עם ניסיון של מעל-15 שנים. משם – ההובלה שלכם, היישום הוא המרכיב העיקרי להצלחה עסקית ולניהול נכון של העסק בכל תחום עיסוק.

אנו מאמינים בביצוע תהליך סדור ומובנה בעבודה עם לקוחותינו:

 1. עריכת פגישת היכרות עם יועץ עסקי מקצועי מטעמינו, לזיהוי צורכי הארגון והבנתו.
 2. עריכת אבחון מסודר בבית העסק – אילו ליקויים קיימים בחברה, איזה מחלקות מתפקדות טוב יותר – ואיזה טוב פחות, ומדוע.
 3. בניית תכנית יעדים לשנה קדימה – עם יעדי צמיחה מוגדרים ומדידים.

בנוסף, כחלק מהייעוץ העסקי שלנו, בכל שבוע נערכת פגישת מעקב וליווי בה נבדקת בקפדנות ההתקדמות והעמידה ביעדים.

התוצאה לאחר התהליך

הטמעת תהליכי חשיבה ופעולה נכונים לעתיד, אשר מובילים לגידול משמעותי ברווחים בשורה התחתונה.

 

יועץ לעסקים מקצועי

קצת עלינו

חברות ייעוץ ואימון עסקי פועלות בשיטות שונות. אנחנו בחברת x2y מספקים שירותים לחברות ועסקים מתוך מטרה לייעל את התנהלות החברה ולהביאה מנקודה מסוימת בהווה למצב של מימוש הפוטנציאל המלא הטמון בה. אם גם אתם רוצים לעשות את הצעד הראשון בדרך להצלחה ולהתייעלות עסקית צרו עימנו קשר ונשמח לקבוע עמכם פגישת ייעוץ ראשונית ללא תשלום.

שאלות נפוצות:

למה עסקים נדרשים לייעוץ עסקי?

עסקים נדרשים לייעוץ עסקי כאשר הם רוצים לשפר את המצב הפיננסי, להגדיל מכירות, לשפר את התנהלות צוות המכירות ולהגדיל את הרווחיות.

איזה סוג עסקים מתאימים לייעוץ עסקי?

רוב העסקים מתאימים לייעוץ עסקי בין אם מדובר בייעוץ לעסקים קטנים או לחברות גדולות יותר הנדרשות לייעוץ פיננסי, ייעוץ שיווקי או להגדלת מחזורי מכירות.

האם ייעוץ עסקי מייצר כסף?

בהחלט. ייעוץ עסקי משפר את ההתנהלות העסקית ומטפל ברוב הסוגיות הקשורות לעסק כגון שיפור ביצועים לאנשי המכירות ויצירת אסטרטגיה שיווקית מנצחת.

מיהו יועץ עסקי?

יועץ עסקי הוא אדם בעל ניסיון מוכח בניהול ובליווי עסקי ובעל ניסיון והבנה בייעוץ פיננסי, ייעוץ שיווקי, ניהול עובדים, שיפור מערך המכירות וניהול עסקי מיטבי.

ייעוץ עסקי בשיטת x2y

ייעוץ עסקי בשיטת x2y  ינתח ויבין את מצב העסק שלך כפי שהוא כעת, את נקודות החוזקה ואת נקודות התורפה, את התוצאות המספריות העכשוויות – מחזורי מכירות, התחייבויות, רווחיות, ואת אלה אליהן אתה כבעל העסק רוצה ויכול להגיע אליהן.  במסגרת תהליך מסודר ושיטתי תיבנה תכנית עבודה ייעודית המותאמת לעסק שלך ויוצע לך תהליך לווי ובקרה שלם ביצוע.

 

ייעוץ עסקי עם חברת x2y

לחץ כאן ליצירת קשר – נשמח לתאם פגישת ייעוץ ראשונית, ללא תשלום.


X2Y ייעוץ עסקי | כל הזכויות שמורותיועץ עסקי להצלחת העסק