ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

שירותי יעוץ עסקי – האם זה אכן פתרון כל כך קל להצלחת הארגון שלנו?

כנראה שכן: אדם אשר מקבל כלים וידע של מומחים להתמודדות עם בעיות, בדרך כלל מצליח להתמודד איתן.

כאשר תהליך הייעוץ לעסקים קטנים מתחיל – מתבצע אבחון מלא של המערך הקיים. תהליך של ייעוץ עסקי לעסקים קטנים בודק את כל הדברים החשובים שיכולים לעכב ולמנוע את ההצלחה של הארגון.

ייעוץ לעסקים קטנים

להלן חלק מהפרמטרים אליהם נתייחס, במהלך האבחון:

התאמת המנהל למקצוע

בעל הארגון חייב לאהוב את מה שהוא עושה. האפשרות להצלחה של חברה, כאשר בראשה עומד אדם שאינו אוהב את תחום עיסוקו, די מוטלת בספק.

התאמת העובדים

עובד מרוצה, בעל מוטיבציה ורצון להצליח, ידחוף גם את הארגון קדימה אל עבר ההצלחה. לעומת זאת, עובד אשר מרגיש כי התחום בו הוא עובד לא מדבר אליו, יכול לעכב ואף למנוע את ההתקדמות הכה רצויה והכרחית של החברה.

אופן השיווק של הארגון

יועץ עסקי מקצועי יוודא כי הארגון מפורסם כמו שצריך. פעמים רבות בית העסק מתפרסם בערוצים הלא נכונים או בצורה לא טובה והדבר פוגע בהצלחה ובהתקדמות של החברה.

כיווני התקדמות

מהם הכיוונים אליהם שואף בעל העסק להתקדם? לפני התהליך הניתן על ידי חברת ייעוץ לעסקים קטנים, קובעים בעל העסק והיועץ את המטרות ואת החזון של החברה. ברגע שיש יעדים ומטרה ויודעים לאן לשאוף, אפשר להתחיל בתהליך.

תכנית לניהול נכון של העסק

קהל היעד

זהו אלמנט חשוב נוסף בעת הבדיקה. בדיוק כמו שהתאמת העובדים משמעותית להצלחת החברה, כך גם התאמת קהל היעד למוצר או לשירות הניתן. מכירה ושיווק של מוצרים שאינם מתאימים לקהל היעד אליו מכוון השיווק, שווה במהותה למכירת קרח לאסקימואים. יש לזהות את קהל היעד שהמוצר המשווק מתאים לו ולכוון את כל הפרסום לשם.

פחדים וחששות של בעל הארגון

לבסוף, במידה ולבעל החברה ישנם היסוסים בנוגע לדבר מה, מומלץ להעלות אותם במהלך תהליך ההכוונה בפני המדריך. זהו תהליך מאוד טבעי, לפחד לעשות שינויים ושיפורים בחברה, אבל בדיוק בשביל זה היועץ נמצא שם. מלבד הליווי וההכוונה, תפקידו של היועץ הוא להסביר מדוע יש לבצע את הצעדים הללו ולהרגיע את בעל החברה על ידי מתן הסבר מדוקדק על הפעולות ההכרחיות אותן צריך לבצע.

x2y – חברת ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

אנו חברת יעוץ לעסקים קטנים ואימון עסקי, העוסקת בתחום הכלכלי והאסטרטגי. תוך כדי התהליך אנו בונים תוכנית פעולה פרטנית הנוגעת ומתייחסת לכל גורם המרכיב את הארגון. אנו מאמינים שתהליך סדור ומובנה הוא הפתרון המיוחל להבראת ושיפור התנהלות העסקית ויחד עם ההנהלה ננווט את העסק אל הדרך להצלחה.

צרו קשר לפגישת ייעוץ ראשונה חינם כבר היום!

מאמרים רלוונטיים נוספים…

X2Y ייעוץ עסקי | כל הזכויות שמורות יועץ עסקי להצלחת העסק