אפקט התזמורת

הצלחתם של כל עסק, חברה או ארגון תלויה במידה רבה במיומנות העובדים, בשיבוצם לתפקידים שבהם ניתן יהיה להפיק מהם את המיטב וכן בעבודת צוות מתואמת, יעילה ורגועה. הדבר דומה לתזמורת שבה כל נגן מנגן על הכלי שבו הוא מצטיין, יחד עם זאת על כל הנגנים לנגן בתיאום ובהרמוניה כדי שהיצירה והצלילים שתפיק התזמורת יהיו היפים ביותר שאפשר.

כולם ביחד וכל אחד לחוד

יש אמרה בלועזית: "The Corporation that plays together stays together", המונח "אפקט התזמורת" מתייחס לשני יעדים עיקריים העומדים בפני צוות עובדים בעסק או בארגון, דהיינו מיקסום הצלחתם של שאר חברי הצוות וכן, ביצוע התפקיד על הצד הטוב ביותר ובצורה שתשקף את יכולות העובד באופן האופטימאלי. משמעות העניין היא לא רק שכל עובד חייב להצטיין באופן אישי, אלא שהוא צריך לעשות את המרב על מנת לגרום לאלה העובדים לצדו להגיע לתפקוד מקסימאלי.

לכל איש יש כלי

כמו בתזמורת כך גם בעסק, יש לוודא ששיבוץ העובדים לתפקידים השונים נעשה על פי רמת כישוריהם, מיומנותם והתאמתם לתפקיד. מובן שגם העדפה אישית של העובד משחקת תפקיד בשיבוץ, שהרי ככלות הכול עובד הממלא תפקיד שאינו לרוחו, לא יהיה חדור מוטיבציה לבצע אותו על הצד הטוב ביותר.

ייעוץ לעסק

לנצח בעזרת המנצח

בנוסף לאמור לעיל בעסק, כמו בתזמורת, יש לוודא שעבודת הניצוח נעשית על ידי אדם מיומן המבין היטב כיצד יש לנהל את העסק או מחלקה ספציפית בו. מדובר באדם שיידע ליצור סביבת עבודה הרמונית, ושיידע לדחוף כל עובד ועובד להצטיין בתחומו ולהפיק מעצמו את המיטב, תוך עבודת צוות חיובית, פורה ויעילה.

עם זאת, לא די שכל עובד יבצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר, אלא חשוב מאוד שתשרור בין העובדים סינרגיה כדי שיוכלו לפעול יחד למען מטרה משותפת. האפקט של נגינת יצירה על ידי תזמורת עולה עשרת מונים על זה של מספר רב של נגנים יחידים, כך גם לגבי האפקט של עבודת צוות, שעולה בערכו על העבודה של יחידים ללא תיאום והרמוניה ביניהם לכיוון יעד משותף.

חברת x2y מספקת ללקוחותיה שירותי ייעוץ עסקי, במטרה לייעל את תפקוד העובדים הן באופן אישי והן כצוות למען העסק ויעדיו, כמו כן החברה מסייעת לייעל את שיבוץ העובדים במטרה להפיק מהם את המיטב. שירותי הייעוץ הם חלק ממגוון רחב של שירותים שהחברה מספקת ללקוחותיה, ומטרתה לשפר ולייעל את העסק ולהפוך אותו לרווחי ויציב.

צרו קשר עם ועשו את הצעד הראשון לקראת ההצלחה.עזרה והצהרת נגישות

X2Y ייעוץ עסקי | כל הזכויות שמורותיועץ עסקי להצלחת העסק