פיתוח עסקי

מרגיש שהעסק שלך תקוע ? שיש לו פוטנציאל והוא לא מממש אותו ? ייתכן והגיע הזמן לפיתוח עסקי.

הפיתוח העסקי יכול להתמקד בפתיחת שווקים חדשים, פיתוח מוצרים חדשים או תחומי פעילות נוספים.

פיתוח עסקי הוא מושג גדול שמטרתו להעניק כלים נכונים לקידום כל עסק. כל עסק שבראשית דרכו או שכבר קיים ומתפקד, מעוניין למנף את עצמו ולמקסם את היכולות שלו בשוק הגדול. לצורך זה הוא צריך איש מקצוע שמבין ויודע כיצד עושים זאת ובעיקר "מה עושים?"

פיתוח עסקי כולל בתוכו; גיוס של לקוחות חדשים, איתור הזדמנויות עסקיות, חדירה לשווקים, דרכים ליצור שיתופי פעולה, לצמוח כלכלית ועסקית, לבצע ניצול נכון של המשאבים של העסק ועוד.

פיתוח לעסקים X2Y

צעד ראשון בפיתוח עסק

כשמתחלים לתכנן פיתוח עסקי צריך לשים לב לכמה כללים חשובים:

הגדרה של מטרות – לאפיין את כל השירותים שיש לחברה להציע ולאן מיועדות פנייה.

קהל יעד – מי הוא קהל היעד של החברה? האם יש קהל יעד חדש שניתן לכוון אליו? להגדיל את הקהלים.

תכנית פיתוח עסקי – לחשוב על אפיקים שיווקיים נוספים שיכולים לספק תוצאות טובות.

בסופו של תהליך מוציאים את כל השינויים הללו הזה לפועל ומתייחסים למוצר עצמו ולכל מה שהעסק עושה בשוטף.

 פיתוח עסקי עם יועץ עסקי מקצועי

למידע נוסף אודות ניהול עסק בצורה נכונה

ייחודיות העסק

לכל עסק יש את הייחוד שלו ואת המוצרים או השירותים שהוא מציע ללקוחות שלו. גם כאשר העסק משגשג, יש הכנסות ובעל העסק מרגיש שהוא מממש את החזון ומגשים את המטרות שלו – תמיד כדאי לו לחשוב על אפשרויות נוספות לפתח את העסק, לחשוב על תחומים אחרים או כאלה שעד כה לא הייתה בהם פעילות, לחשוב על דרכי התייעלות ושיפור תהליכים ועל כל דרך שבה אפשר להצעיד את העסק קדימה ולהשאיר אותו עדכני, מעניין ורלוונטי עבור כמה שיותר לקוחות ולקוחות פוטנציאליים.

תהליך פיתוח עסקי

הדרך למציאת התשובות והפתרונות שהוזכרו עוברת דרך תהליך של פיתוח עסקי. כאשר את התהליך מלווה באופן צמוד איש מקצוע המתמחה בליווי עסקים בתהליכי פיתוח, הוא יוכל לסייע ולתת שלל עצות, טיפים ורעיונות איך אפשר וכדאי לשפר את מצב העסק מכל הבחינות, תוך התאמה מלאה של הפעולות שיש לבצע לבין בעל העסק, העובדים ואופי העסק עצמו. ישנן פעולות שתהיינה מתאימות לעסקים מסוימים וכאלה שלא תהיינה נוחות לביצוע על ידי בעלי עסקים אחרים, מסיבות כאלה ואחרות.

זו הסיבה שחשוב מאד להתאים באופן אישי את תהליך הפיתוח העסקי לכל עסק ועסק. אין טעם לקבל רעיונות או המלצות שבוצעו על ידי עסקים אחרים מפני שלעסקים הקשורים בתחומים אחרים תהיינה דרישות אחרות לתפעול העסק, קהל יעד אחר, ערוצי שיווק שונים המתאימים לעסק ומוצאים במדויק את הלקוחות הפוטנציאליים וכמובן שרמת ההכנסה הקיימת והמצופה בכל עסק שונה. כאשר את התהליך מלווה איש מקצוע מנוסה ומיומן מעולם הפיתוח העסקי אפשר להיות בטוחים שהתוצאות לא תאחרנה להגיע ובעל העסק ילמד דברים חדשים ויעילים אודות העסק שלו.

פיתוח עסקי כמשחק שחמט

שירותים עבור פיתוח עסק מספקים אלמנטים רבים מתחום השיווק, הניהול וגם הפיתוח. הם מאפשרים לעסק להגדיר ולבצע מטרות שאותם הוא מייעד או ייעד לצלוח. הוא כולל בתוכו גם גישות ואסטרטגיות נבונות ויכול להואיל ולסייע לעסק שרק הוקם או לעסק שכבר מתפקד ורוצה לשפר ביצועים והצלחות.

תהליך פיתוח עסקי עם חברת x2y

מדוע יש להיעזר באיש מקצוע?

בהרבה חברות גדולות יש מחלקות שיווק שהן ממונות על תחום הפיתוח של המוצר והעסק. בעסק קטן בעל העסק לרוב אחראי על הפיתוח והשיווק. פיתוח עסקי זה תחום שהוא חשוב, אסטרטגי וכיום לא ניתן לשרוד בשוק אילולא שיווק נכון וסיוע של איש מקצוע מומחה שמבין, מכיר, בעל ניסיון ובקיא בעולם הזה. יש שירותים רבים של פיתוח עסקי שחברות רבות מתמחות ומאפשרות לעסק או לחברה להגיע לרווחים והצלחה גדולה. החברה מצליחה להגדיר מטרות מדויקות, פורשת תכנית שפועלת ומיישמת את כל הידע הרלוונטי שקשור בתחום של העסק ומממשת כך מטרות. כל מחלקה מנוהלת באופן הטוב ביותר והחברה מצליחה לשלב את עצמה לצד עסקים אחרים בשוק וליצור תחרות.

דוגמאות לפיתוח עסקי אצל לקוחותינו:

פיתוח קטגוריה ומוצרים חדשים למפעל לייצור תכשיטים

במפעל לייצור תכשיטי יהלומים עיקר הפעילות הייתה קבלנות משנה עבור חברות תכשיטים מובילות בארץ ובעולם. עם ירידת כמות ההזמנות מהחברות איתן עבד המפעל נוצר משבר שהביא כמעט לסגירתו. במסגרת התהליך ההמלצה שלנו הייתה לעבור בין היתר לייצור עצמי של טבעות יהלום בכלל ושל טבעות אירוסין בפרט ולמכור גם ללקוחות פרטיים. כיום למפעל חנות מפעל משגשגת המהווה את עיקר הכנסותיו.

פיתוח קטגוריה ומוצרים חדשים בחברה המייבאת סכינים מקצועיות

החברה מייבאת סכינים מקצועיות למטבחים וכן סכינים טקטיות לאספנים. במסגרת התהליך פנתה החברה לשווקים חדשים ובהם ענף החקלאות (סכינים לתמרים ולבננות), גויס איש מכירות שטח שעבר תהליך ליווי ואימון למיקסום יכולותיו ופותחו מוצרים שונים (סכינים ייעודיות לשווקים השונים. במסגרת התהליך פנתה החברה לשווקים חדשים ובהם ענף החקלאות (סכינים לתמרים ולבננות), גויס איש מכירות שטח שעבר תהליך ליווי ואימון למיקסום יכולותיו ופותחו מוצרים שונים (סכינים ייעודיות לשווקים השונים.

שאלות נפוצות

אילו כישורים נדרשים לביצוע פיתוח עסקי?

הכישורים הנדרשים לפיתוח עסקי הם ניסיון ויצירתיות של היועץ העסקי בליווי עסקי ובייעוץ לעסקים קטנים ובינוניים, הבנת הסביבה העסקית, המתחרים והלקוחות.

מה ההגדרה לפיתוח עסקי?

פיתוח עסקי הינו תהליך שבו העסק מתפתח ומרחיב את הפעילות העסקית לפלחי שוק חדשים, מגדיל ומגוון את סל המוצרים והשירותים בארץ ובחו"ל.

האם יש אסטרטגיה אחת נכונה לפיתוח עסקי?

יש אסטרטגיות שונות לפיתוח עסקי התלויות ביועץ העסקי ובתהליך הליווי העסקי שמתבצע. תהליך הפיתוח העסקי תלוי גם משאבים, בקשרים ובנכונות של בעל העסק

למי נועד פיתוח עסקי?

פיתוח עסקי מיועד לעסקים הרוצים להגדיל את מחזורי המכירות, לגוון ולהעשיר את מגוון הלקוחות, להגדיל את סל המוצרים, לבצע פעילות עסקית ענפה בארץ ובחו"ל

מהם סעיפי החובה בתוכנית פיתוח עסקי?

סעיפי החובה בתוכנית פיתוח עסקי כוללים בין השאר את הנכונות של בעל העסק לעבודה מאומצת, משאבים כספיים, תכנית עסקית מפורטת ויועץ עסקי מקצועי.

רוצים לדעת עוד על ניהול עסק אפקטיבי ?

פנו אלינו עוד היום ותוכלו להנות מייעוץ ראשוני חינם לפיתוח העסק שלכם!


X2Y ייעוץ עסקי | כל הזכויות שמורות יועץ עסקי להצלחת העסק