בניית תוכנית עסקית

תוכנית עסקית היא מסמך המכיל הגדרות של תכנון ויעדים עסקיים שנרקם עבור עסק חדש או קיים וזאת אל מול לוח זמנים משוערך. תוכנית עסקית כוללת סעיפים מפורטים וספציפיים של משימות ויעדים שהוגדרו מראש. באמצעות בניית תוכנית עסקית נכונה ניתן לשפר את רווחיות העסק והיבטים נוספים המופעים מתוכנית שכזו.

ישנה טכניקה שניתן ללמוד ולרכוש על מנת לבצע הכנה נכונה של תכנית עסקית באופן יסודי ומדויק. בסוף של כל התהליך תוכנית עסקית צריכה להיות מותאמת לכלל המטרות והיעדים של היזמים והמנהלים שלהם היא שייכת.

איך בונים תוכנית עסקית

איך לבנות תוכנית עסקית ומה מטרתה?

בניית תוכנית עסקית היא משימה חשובה מאוד והיא משמשת עבור מספר מטרות. תוכנית עסקית חושפת ובוחנת את הכדאיות העסקית ואת המוטיבציה של הקמת העסק או המיזם ובודקת טרם הקמתו עד כמה הוא ריווחי וכלכלי. בנוסף, תוכנית עסקית מאפשרת להציג את הרעיון הכללי של העסק מול משקיעים פוטנציאליים ולמעניקי אשראי. היא עוזרת גם לצורכי עניינים פנימיים בעסק עצמו, כמו לדוגמא: לפיתוח שלו, לתכנון העסקי לניהול ולהיצמדות לכל השלבים שמצוינים בה.

תכנית עסקית היא שלב בתהליך ייעוץ לעסקים, כאשר ישנם שלבים מהותיים לכל אורכו של התהליך

תמצית מנהלים

זהו שלב ראשוני והכי חשוב בשלב בניית תכנית עסקית. תמצית מנהלים כוללת תיאור קצר של העסק או המיזם, הסבר על שלבי האסטרטגיה העסקית ושל כל התכנית הכלכלית באופן פרטני ומוקפד.

תיאור העסק

תיאור הרעיון העסקי, הסבר על היתרונות שלו בשוק מול מתחרים, מה הן החזקות והחולשות, מה השירות שהעסק אמור לספק. חזונו וכל הגורמים שיעזרו להצלחה של העסק.

השוק והסביבה העסקית

תיאור של ענף שבו העסק מתמקצע מה הפוטנציאל הטמון של העסק, מה הצרכים של הלקוחות אליהם פונה העסק, מה עשוי לחסום את העסק לחדור לשוק הרחב, כיצד ניתן להגיע ללקוחות הפוטנציאליים, מהי רמת התחרות הקיימת מול העסק ותיאורה.

אסטרטגיה ותכנית השיווק

גיבוש אסטרטגיה עסקית והגדרת יעדים אסטרטגיים. תכנית שיווק מפורטת כוללת גם את דרכי ההפצה על מנת להגיע ללקוחות, לדוגמא: העסקת אנשי מכירות, שיווק ופרסום ON LINE ו-OFF LINE, תערוכות וכנסים, יחסי ציבור ועוד.

בניית תוכנית עסקית

בניית תכנית עסקית עם יועץ עסקי שיווקי

חברת X2Y יועצים מספקת שירותי ייעוץ עסקי באופן מקצועי ויעיל. בניית תכנית עסקית וליווי עסקי מקצועי עם מיטב המומחים בתחום. פנו אלינו עוד היום וקבלו ייעוץ ראשוני ללא עלות!


X2Y ייעוץ עסקי | כל הזכויות שמורותיועץ עסקי להצלחת העסק